• A-
  • A
  • A+
сабота, 20 април 2024, 

Скопје

Акција за рачно миење на градските улици и булевари во Скопје

Скопје, 20 октомври 2018 (МИА) - Екипите на ЈП „Комунална хигиена“ вчеравечер почнаа генерална акциј... повеќе...

 
Спортските екипи од средните скопски училишта подобри од нивните врсници од Нирнберг

Спортските екипи од средните скопски училишта подобри од нивните врсници од Нирнберг

Скопје, 18 октомври 2018 (МИА) - Градоначалникот на град Скопје Петре Шилегов денеска се сретна со н... повеќе...

Утре без струја делови од Бутел, Ѓорче Петров и Чаир

Утре без струја делови од Бутел, Ѓорче Петров и Чаир

Скопје, 18 октомври 2018 (МИА) - Заради технички зафати во дистрибутивната електро - мрежа, без елек... повеќе...

Нови осум училници во ООУ „Гоце Делчев“ во Центар

Нови осум училници во ООУ „Гоце Делчев“ во Центар

Скопје, 17 октомври 2018 (МИА) - Осум нови училници или вкупно 569 квадратни метри ќе бидат на распо... повеќе...

ЈСП Скопје ги укинува сезонските линии 58 и 69

ЈСП Скопје ги укинува сезонските линии 58 и 69

Скопје, 17 октомври 2018 (МИА) - ЈСП Скопје соопшти дека од петок (19.10.2018) се укинуваат сезонски... повеќе...

Утре без вода делови од општина Центар

Утре без вода делови од општина Центар

Скопје, 16 октомври 2018 (МИА) - Заради отстранување дефект на водоводна  цевка со пречник  ¾ цол на... повеќе...

Утре без струја делови од неколку скопски општини

Утре без струја делови од неколку скопски општини

Скопје, 16 октомври 2018 (МИА) - Заради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа, без електр... повеќе...

Во ООУ „Кирил Пејчиновиќ“ поставена е нова термоенергетска фасада

Во ООУ „Кирил Пејчиновиќ“ поставена е нова термоенергетска фасада

Скопје, 16 октомври 2018 (МИА) - Во ООУ „Кирил Пејчиновиќ“ во општина Кисела Вода поставена е нова т... повеќе...

Георгиевски: ВМРО-ДПМНЕ не го интересира идниот развој на општина Гази Баба

Георгиевски: ВМРО-ДПМНЕ не го интересира идниот развој на општина Гази Баба

Скопје, 16 октомври 2018 (МИА) - Советниците на ВМРО-ДПМНЕ на минатата и на денешната седница без ни... повеќе...

Интервентни мерки против загадувањето во општина Аеродром

Интервентни мерки против загадувањето во општина Аеродром

Скопје, 16 октомври 2018 (МИА) - Општина Аеродром за 2018 година има издвоено  300 илјади евра од св... повеќе...

Шилегов со концептот „паметен град“ на Форумот на градоначалници на 16 држави од ЦИЕ и Кина во Белград

Шилегов со концептот „паметен град“ на Форумот на градоначалници на 16 држави од ЦИЕ и Кина во Белград

Скопје, 16 октомври 2018 (МИА) - Град Скопје со концептите за изградба на инфраструктура и за развој... повеќе...

Утре без вода делови од Центар

Утре без вода делови од Центар

Скопје, 15 октомври 2018 (МИА) - Поради дефект на приклучна цевка од Ф ¾ на улицата „Христо Смирненс... повеќе...

Дел од општина Карпош и неколку скопски села утре без струја

Дел од општина Карпош и неколку скопски села утре без струја

Скопје, 15 октомври 2018 (МИА) - Дел од корисниците од улицата „Скупи“, подулица „3“ и подулица „6“ ... повеќе...

И денеска времен сообраќаен режим на „Партизанска“ во Влае

И денеска времен сообраќаен режим на „Партизанска“ во Влае

Скопје, 14 октомври 2018 (МИА) -  Поради извршување на градежни работи во рамки на реконструкцијата ... повеќе...

Времен сообраќаен режим на дел од булеварот „Партизански одреди“ во Влае

Времен сообраќаен режим на дел од булеварот „Партизански одреди“ во Влае

Скопје, 13 октомври 2018 (МИА) - Град Скопје соопшти дека поради извршување на градежни работи во ра... повеќе...

Општина Аеродром ќе формира партиципативно тело за урбанизам

Општина Аеродром ќе формира партиципативно тело за урбанизам

Скопје, 12 октомври 2018 (МИА) - Градоначалникот на Аеродром Златко Марин иницира формирање партицип... повеќе...

Корисниците од индустриската зона „Визбегово“ без струја

Корисниците од индустриската зона „Визбегово“ без струја

Скопје, 12 октомври 2018 (МИА) - Корисниците од индустриската зона „Визбегово“ утре од 9 до 12 часот... повеќе...