• A-
  • A
  • A+
петок, 08 декември 2023, 

Спорт

Јеребко го спаси шампионот на НБА од пораз

Вашингтон, 20 октомври 2018 (МИА) - Тимот полн со супер ѕвезди и шампион на НБА, Голден Стејт Вориор... повеќе...

 

Барселона и Нејмар ги продолжуваат судските битки

Барселона, 20 октомври 2018 (МИА) - Барселона и Нејмар продолжуваат со судските битки и во позадина ... повеќе...

Мурињо: И јас сум човек, критиките ми влијаат

Манчестер, 20 октомври 2018 (МИА) - Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо призна дека неговат... повеќе...

Реал Мадрид го освои шпанското дерби во третиот круг на Евролигата

Мадрид, 20 октомври 2018 (МИА) - Шампионот на Евролигата од минатата сезона, Реал Мадрид ја победи Б... повеќе...

Довициозо со пол-позиција во Јапонија

Токио, 20 октомври 2018 (МИА) - Пилотот на Дукати, Андреа Довициозо освои пол-позиција за утрешната ... повеќе...

„Билд“: Венгер ќе го замени Ковач на чело на Баерн

Минхен, 19 октомври 2018 (МИА) - Во Минхен денеска ќе се одржи вонредна прес-конференција на Баерн, ... повеќе...

ЦСКА Москва со трета победа во Евролигата

Москва, 19 октомври 2018 (МИА) - Екипата на ЦСКА Москва ја забележа третата последователна победа во... повеќе...

Виера: Балотели не е на ниво за да биде корисен за Ница

Ница, 19 октомври 2018 (МИА) - Тренерот на Ница, Патрик Виера нема намера да му попушта на Марио Бал... повеќе...

Анри: Фалкао е лидер на Монако

Монако, 19 октомври 2018 (МИА) - Новиот тренер на Монако, Тери Анри се изрази позитивно за колумбиск... повеќе...

Фондацијата на Меси собра 2,6 милиони евра за деца болни од рак

Барселона, 19 октомври 2018 (МИА) - Хуманитарната фондација на Лионел Меси и Фондацијата „СНФ“ собра... повеќе...

Леброн со 26 поени во своето деби, Лејкерси поразени од Портланд

Орегон, 19 октомври 2018 (МИА) - Леброн Џејмс дебитираше за Лос Анџелес Лејкерс, но и покрај неговат... повеќе...

Србија и Косово нема да играат еден против друг во квалификациите за ЕП 2020 (КРГ)

Нион, 18 октомври 2018 (МИА) - Жрепката за квалификациите за Европското првенство 2020 ќе се одржи н... повеќе...

Србија и Косово нема да играат во квалификациите за ЕП 2020

Нион, 18 октомври 2018 (МИА) - Ждребот за квалификациите за Европското првенство 2020 ќе се одржи на... повеќе...

Нови проблеми за Арда Туран, го поврзуваат со Ѓулен

Истанбул, 18 октомври 2018 (МИА) - Поранешната ѕвезда на Барселона, Арда Туран, доживува вистински п... повеќе...

УЕФА го казни ПСЖ со 20.000 евра за мечот со Црвена звезда

Нион, 18 октомври 2018 (МИА) - УЕФА изрече парична казна за Париз Сен Жермен во износ од 20.000 евра... повеќе...

Откупната клаузула во договорот на Нејмар ќе биде активирана најдоцна до 2020 година

Париз, 18 октомври 2018 (МИА) - Во договорот на Нејмар со Париз Сен Жермен има клаузула за откуп, ко... повеќе...

Трпението на Челзи кон Мората е потрошено, во јануари ќе купуваат нов напаѓач

Лондон, 18 октомври 2018 (МИА) - Трпението на спортско-техничкиот штаб на Челзи кон напаѓачот Алваро... повеќе...