• A-
  • A
  • A+
петок, 08 декември 2023, 

Оригинални текстови

Коалиција Сите за правично судење: Судот отстапи надвор од законската рамка за судењето за „27 април“

Скопје, 17 октомври 2018 На денешното рочиште за главна расправа по предметот за настаните од 27ми ... повеќе...

 

Заев: Да се помириме меѓу себе, Владата е отворена за амандмани од опозицијата, секој пратеник да учествува во историската одлука за Македонија во НАТО и ЕУ

Скопје, 15 октомври 2018 Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, во Собраниет... повеќе...

Обраќање на државниот секретар во МНР, Димовски на Самитот на Франкофонијата на 11 и 12 октомври во Ереван

Обраќање на државниот секретар во МНР, Димовски на Самитот на Франкофонијата на 11 и 12 октомври во Ереван

Скопје, 14 октомври 2018  Државниот секретар во МНР Виктор Димовски во своето обраќање на 17 Самит ... повеќе...

ДЗС: Пожар помеѓу село Смојмирово и село Чифлик

Скопје, 14 октомври 2018 Помеѓу село Смојмирово и село Чифлик, во петокот (12.октомври), избувна по... повеќе...

Демант од Славче Трпески, поранешен директор на Агенцијата за катастар

12 октомври 2018  Во врска со денешната прес конференција на Директорот на Агенцијата за катастар н... повеќе...

Влада на РМ: Демант за објавена лажна вест на телевизија Алфа

Влада на РМ: Демант за објавена лажна вест на телевизија Алфа

12 октомври 2018 Почитувани, Владата на Република Македонија во име на претседателот на Владата, З... повеќе...

Славче Трпески: Не сум потпишал ниту едно решение за унапредување на службеници во Агенцијата за катастар

Скопје, 11 октомври 2018  Би сакал во целост да ги демантирам наводите изнесени во денешното соопшт... повеќе...

Реакција од Кабинетот на ЗПВРМ задолжен за екомски прашања

Скопје, 10 октомври 2018 РЕАКЦИЈА НА ПРЕС КОНФЕРЕНЦИЈА НА ПОРТПАРОЛОТ НА ВМРО-ДПМНЕ ДИМЧЕ АРСОВСКИ ... повеќе...

Соопштение од Основниот суд Скопје 2 во врска со филмот „Ругање со Христос“

Скопје, 10 октомври 2018 По однос на текстовите објавени во одредени медиуми дека судијата го прифа... повеќе...

Реакција од Кабинет на ЗПВРМ за економски прашања на прес-конференција на Димче Арсовски

Скопје, 9 октомври 2018 Во врска со прес конференцијата на портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Димче Арсовски... повеќе...

МЗ: Граѓанските организации - клучен партнер за одржување ниска стапка на ХИВ во државата

МЗ: Граѓанските организации - клучен партнер за одржување ниска стапка на ХИВ во државата

Скопје, 9 октомври 2018 Унапредувањето на третманот на лицата со ХИВ е еден од позначајните приори... повеќе...

Учество на Државниот секретар во Министерството за надворешни работи, Виктор Димовски, на министерската Конференција на Меѓународната организација на Франкофонијата

Учество на Државниот секретар во Министерството за надворешни работи, Виктор Димовски, на министерската Конференција на Меѓународната организација на Франкофонијата

Скопје, 8 октомври 2018 Државниот секретар во Министерството за надворешни работи, Виктор Димовски,... повеќе...

Царината заплени златен накит, лекови, фалсификати...

Скопје, 8 октомври 2018 Во текот на минатата недела, царинските службеници спречија повеќе обиди за... повеќе...

МАН го осудува Антоновски од МИА за политички притисок, мобинг и дикриминација врз новинарите

МАН го осудува Антоновски од МИА за политички притисок, мобинг и дикриминација врз новинарите

Скопје, 4 октомври 2018  Македонската асоцијација на новинари (МАН) го осудува континуираниот прити... повеќе...

Синдикалната организација на ФМУ обвинува за незаконски почеток на учебната година

Скопје, 3 октомври 2018 За низа незаконитости и за хаосот на стратот на новата студентска учебна го... повеќе...

Запленети цигари, хемиски препарати, девизи...

Скопје, 1 октомври 2018 Во текот на минатите две седмици, царинските службеници спречија повеќе об... повеќе...

Обраќање на Претседателот на Република Македонија, д-р Ѓорге Иванов, на 73. сесија на Генералната дебата во Генералното собрание на Обединетите нации

Обраќање на Претседателот на Република Македонија, д-р Ѓорге Иванов, на 73. сесија на Генералната дебата во Генералното собрание на Обединетите нации

27 септември 2018 Почитувани, Годинава одбележуваме 100 години од крајот на Првата светска војна. ... повеќе...